وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

عراق؛ بیست ملوان در برخورد دو کشتی در خورعبدالله غرق شدند

 نظرها
عراق؛ بیست ملوان در برخورد دو کشتی در خورعبدالله غرق شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت ترابری عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی حادثه برخورد دو کشتی در خورعبدالله در شمال غربی خلیج فارس ۲۰ ملوان جان خود را از دست داده‌اند. همچنین ۱۰ نفر از کارکنان کشتی نجات یافته‌اند.

برخورد میان دو کشتی روز شنبه روی داد و وزارت ترابری عراق در نخستین بیانیه خود تعداد جانباختگان را ۴ و ناپدیدشدگان را ۸ نفر اعلام کرده بود.

حادثه میان یک شناور عراقی به نام «المسبار» و یک کشتی حامل پرچم سنت وینسنت و گردانین‌ها (جزیره‌ای در دریای کارائیب) به نام «رویال آرسنال» در ورودی خورعبدالله روی داده است.

کشتی عراقی بطور کامل غرق شده بود و نیروهای امدادی با جرثقیل آنرا از دریا بیرون کشیدند. در پی این حادثه عراق خروج کشتی رویال آرسنال را از آب‌های سرزمینی خود ممنوع کرد.

خور عبدالله خلیج کوچکی میان کویت و عراق است و مهترین آبراه عراق برای دسترسی به خلیج فارس به شمار می‌آید. مقصد کشتی‌هایی که وارد این آبراه می شوند بندر ام القصر عراق است.