خبر فوری
This content is not available in your region

حملات تروریستی سال ۲۰۱۶ در جهان بیش از ۳۴ هزار قربانی داشت

نظرها
حملات تروریستی سال ۲۰۱۶ در جهان بیش از ۳۴ هزار قربانی داشت
اندازه متن Aa Aa

با اینکه در سال ۲۰۱۶ بیش از هر سال دیگری حوادث تروریستی در اروپا و آمریکا روی داد و توجه جهانیان را به خود جلب کرد اما تعداد قربانیان و سهم این دو قاره از حملات تروریستی در مقایسه با سایر کشورها کمتر از یک درصد بوده است.

بر اساس گزارشی که دانشگاه مریلند آمریکا منتشر کرده در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۳۸ نفر در اروپا و آمریکا در حملات تروریستی جان خود را از دست داده‌اند و این رقم تنها ۰.۷ درصد از مجموع ۳۴ هزار و ۶۷۶ نفری است که در سراسر جهان در اثر حوادث تروریستی کشته شده‌اند.

در مقابل ۵۵ درصد از قربانیان، معادل ۱۹ هزار و ۱۲۱ نفر، در خاورمیانه و شمال آفریقا جان خود را از دست دادند.

تنها از ۱۱ حمله‌ای که بیشترین تعداد کشته‌ها را در سال ۲۰۱۶ برجای گذاشته سهم عراق ۹ حمله بوده که عموما توسط داعش در مناطق شیعه نشین صورت گرفته که یکی از نمونه‌های آن انفجار خودروی بمبگذاری شده در بغداد بود که در پی آن ۳۸۲ نفر قتل‌عام شدند. نمونه دیگر این حملات، حادثه بانکوک است که جان بیش از ۲۰۰ نفر را گرفت.

در جنوب آسیا، پاکستان بزرگترین قربانی حملات تروریستی بود در مجموع هزار و ۱۰۰ نفر در جریان این حملات جان باختند.

ارقام منتشر شده توسط دانشگاه مریلند نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی ۱۳ هزار و ۴۸۸ حمله تروریستی در سراسر جهان انجام شده است. این گزارش همچنین به افزایش حملات تروریستی با استفاده از روش‌های جدید مانند چاقو و خودرو اشاره کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.