وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

داستان نویسنده ایتالیایی؛ طنین حملات در اروپا پیش از وقوع

 نظرها
داستان نویسنده ایتالیایی؛ طنین حملات در اروپا پیش از وقوع
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک نویسنده ایتالیایی پیش از حملات پاریس، بروکسل و بارسلون در کتاب داستانی خود رویدادهایی مشابه را تصور کرده بود.

جوزپه نیکولو در کتاب خود «چیک، آخرین ماموریت» داستانی جاسوسی را که در نقاط مختلف جهان روی می دهد، روایت می کند.

در این داستان فردی فرانسوی که متعلق به دومین نسل از مهاجران است به یک تئاتر شلوغ در شهر پاریس می رود تا دست به کشتار بزند، رویدادی که مشابه رخدادهایی است که در شب ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی در سالن کنسرت بتکلان پاریس روی داد.

در این داستان گروهی از مسلمانان به میان جمعیت در شهر بروکسل بلژیک می روند و با استفاده از کلاشنیکف دست به کشتار مردم عادی می زنند. رخدادی که مشابه رویدادهای روز ۲۲ مارس سال ۲۰۱۶ در بروکسل است. در آن روز حملاتی در فرودگاه و متروی این شهر رخ داد.

در داستان جوزپه نیکولو همچنین گروهی قصد دارند کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلون را منفجر کنند. بعد از ظهر روز ۱۷ اوت سال جاری میلادی (برابر با ۲۶ مرداد) گروهی افراطی حملاتی را در بارسلون انجام دادند. چند روز بعد از این حمله مشخص شد که بنای ساگرادا فامیلیا از جمله اهدافی بود که مهاجمان به دنبال حمله به آن بودند.


در داستان «چیک، آخرین ماموریت» قهرمانان داستان از قاره ای به قاره دیگر می روند و اکنون به نظر می رسد رویدادهای آن طنین انداز برخی رخدادهایی است که پس از نگارش این داستان رخ داده اند.