خبر فوری

تدبیر تازه ماکرون برای تامین امنیت پناهجویان آفریقایی

 نظرها
تدبیر تازه ماکرون برای تامین امنیت پناهجویان آفریقایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در نظر دارد هویت پناهجویان نیجر و چاد تبار در کشورهای مبداء مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه همزمان با آغاز به کار نشست اروپایی-آفریقایی بحران مهاجرت در پاریس از تدبیر تازه خود سخن گفت و هدف آن را «تامین امنیت فوری» واجدان شرایط حق پناهندگی خواند.

بر این اساس به گفته ماکرون با استقرار ایستگاه‌های شناسایی هویت مهاجران در کشورهای مبدا (نیجر و چاد) و زیر نظر کمیساریای عالی مهاجران و پناهجویان سازمان ملل، جلوی خطراتی که زنان و مردان مهاجر را در مسیر لیبی و مدیترانه تهدید می‌کند گرفته خواهد شد.

علاوه بر این، امانوئل ماکرون به تشریح اقدام مشترک دیگری در زمینه امنیتی و قضایی نیز پرداخت که اجرایی شدن آن مستلزم حضور نیروهای نظامی برای جلوگیری از موج ورود پناهجویان به لیبی است.

رئیس‌جمهوری فرانسه با اشاره به اشباع شدن اردوگاه‌های پناهجویان در لیبی از احتمال اتخاذ تدابیری برای بازگرداندن پناهجویان به کشورهای مبدا خبر داد.

هدف نشست بین‌قاره‌ای بحران مهاجرت یافتن راه‌حلی برای کاستن از خطرات مسیر پرهزینه مهاجران از لیبی و دریای مدیترانه به اروپا گزارش شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.