خبر فوری
This content is not available in your region

رسیدگی به پرونده متهمان به آدم خواری در آفریقای جنوبی آغاز شد

نظرها
رسیدگی به پرونده متهمان به آدم خواری در آفریقای جنوبی آغاز شد
اندازه متن Aa Aa

پنج فرد متهم به آدم خواری در استان کوازولو-ناتال در شرق آفریقای جنوبی روز دوشنبه در دادگاه حاضر شدند.

متهمان به قتل و قطع برخی از اعضای بدن قربانیان خود متهم شده اند. تنها یک نفر از متهمان تاکنون به خوردن گوشت انسان اذعان کرده است. این مرد با مراجعه به یک پاسگاه پلیس اظهار داشته بود که از مصرف گوشت انسان خسته شده است. سایر متهمان به دنبال اعتراف وی بازداشت شدند.

این متهم – که هویت وی افشا نشده است- در حالی روز ۱۸ اوت (۲۷ مرداد) به پلیس مراجعه کرد که در کیف خود یک دست و پا متعلق به انسان به همراه داشت. براساس راهنمایی های این مرد ماموران پلیس قطعاتی از بدن انسان را در یک منزل کشف کردند.

دو تَن از چهار متهم دیگر این پرونده که در بازداشت به سر می برند، «شفادهنده‌های» سنتی هستند.

بسیاری از ساکنان استان کوازولو-ناتال پرونده این گروه «آدم خواری» را با کشف جسد دختری بدون سر، کبد و قلب در ماه ژوئیه (تیرماه) مرتبط می دانند.

جلسه بعدی دادگاه روز ۲۸ سپتامبر (ششم مهر) تشکیل خواهد شد و تحقیقات کارآگاهان در مورد این پرونده ادامه دارد.


همزمان با حضور متهمان این پرونده در دادگاه دهها نفر در برابر محل برگزاری این جلسه تظاهرات کردند. این پرونده موجب داغ شدن دوباره بحث‌ها در مورد جادوگری و طب سنتی در آفریقای جنوبی شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.