خبر فوری

رئیس مجلس موسسان ونزوئلا: تحریم‌ها نتیجه تماس مخالفان با آمریکاست

 نظرها
رئیس مجلس موسسان ونزوئلا: تحریم‌ها نتیجه تماس مخالفان با آمریکاست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دلسی رودریگز، رئیس مجلس جنجالی موسسان ونزوئلا گروههای مخالف دولت را متهم کرد که باعث اعمال تحریم‌های مالی ایالات متحده آمریکا بر ونزوئلا شده اند.

رودریگز در یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت خارجه ونزوئلا گفت که تحریم های آمریکا در پی تماس های گروههای مخالف دولت با آمریکا صورت گرفته است. وی ادعا کرده است که گروههای مخالف دولت همچنین گفته اند که از مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا حمایت می کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۲۵ ماه اوت دستور اجرایی را امضا کرد که طی آن فروش سهام شرکت های نفتی دولتی ونزوئلا در آمریکا ممنوع شد.

کاخ سفید گفته است که این اقدام را برای تامین مالی نشدن «دیکتاتوری» نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اتخاذ کرده است. هدف تحریم های آمریکا جلوگیری از دسترسی ونزوئلا به منابع مالی جدید از طریق بازارهای آمریکاست.

نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به این تحریم ها گفت که قصد دارد از چین و روسیه کمک بگیرد. مادورو که اغلب ایالات متحده را به «جنگ اقتصادی» علیه ونزوئلا متهم می کند گفته است که آمریکا می خواهد ونزوئلا را به زانو در بیاورد اما در این کار موفق نخواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.