وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیدار وزیر خارجه برزیل با مقامات اروپایی در بروکسل

 نظرها
دیدار وزیر خارجه برزیل با مقامات اروپایی در بروکسل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

الویسو نونش وزیر خارجه برزیل با فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی دیدار کرد. محور اصلی گفتگوهای این دو نفر گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین کشورهای آمریکای جنوبی و اتحادیه اروپا و همچنین بررسی بحران جاری در ونزوئلا بود.

پیشتر هم اتحادیه اروپا با مرکوسور، بازار مشترک کشورهای آمریکای جنوبی در ماه آوریل به توافق برای دستیابی به یک پیمان مشترک رسیده بود. وزیر خارجه برزیل بار دیگر در این دیدار تاکید کرد که باید هر چه سریعتر کشورهای آمریکایی جنوبی عضو این پیمان و اتحادیه اروپا به رونوشت یک پیمان مشترک برای سهولت در تجارت بین دو قاره برسند. البته با توجه به موانعی که پیشتر در امضای پیمان مشترک تجاری بین کانادا و اتحادیه اروپا بدست آمد به نظر نمی رسد که دستیابی به چنین پیمانی در کوتاه مدت شدنی باشد.

درباره ونزوئلا برزیل و اتحادیه اروپا نقطه نظر مشترکی دارند. در این زمینه فدریکا موگرینی و وزیر خارجه برزیل بر تشکیل یک حکومت دموکراتیک و خروج نیکلاس مادورو از قدرت تاکید کردند.