خبر فوری

پنتاگون از حضور ۱۱ هزار نظامی آمریکا در خاک افغانستان پرده برداشت

 نظرها
پنتاگون از حضور ۱۱ هزار نظامی آمریکا در خاک افغانستان پرده برداشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه از رقم واقعی نیروهای این کشور در افغانستان پرده برداشت. به گفته پنتاگون در حال حاضر ۱۱ هزار سرباز و افسر ایالات متحده در پایگاه‌های نظامی مختلف این کشور در افغانستان حضور دارند.

پیش از این تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان ۸ هزار و چهارصد نفر اعلام شده بود.

نظامیان آمریکا در افغانستان، همراه با سایر نیروهای ناتو وظیفه آموزش ارتش این کشور را برعهده دارند. همچنین نیروهای ویژه ایالات متحده، برای عملیات ضدتروریستی علیه داعش و القاعده در افغانستان حضور دارند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته در واکنش به افزایش قدرت طالبان در افغانستان گفته بود که نیروهای بیشتری به این کشور اعزام می‌کند، با این وجود تصمیم گیری درباره تعداد سربازهای بیشتر و نحوه اعزام آنها را به وزارت دفاع واگذار کرد.

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده نیز هنوز نظر خود را در این باره اعلام نکرده اما گفته می‌شود احتمالا ۴ هزار نیروی تازه نفس آمریکایی به افغانستان گسیل خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.