خبر فوری

عملیات موفق خنثی سازی یک بمب بزرگ جنگ جهانی در فرانکفورت

 نظرها
عملیات موفق خنثی سازی یک بمب بزرگ جنگ جهانی در فرانکفورت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای ویژه خنثی سازی بمب در فرانکفورت روز یکشنبه موفق شدند یک بمب بزرگ به جا مانده از جنگ جهانی دوم در این شهر را خنثی کنند. این بمب در یک سایت ساختمان سازی در حومه مرفه نشین شهر کشف شده است.

براساس گزارشها چندین ساعت وقت لازم بود تا کارشناسان خنثی سازی بمب بتوانند چاشنی این بمب ۱.۸ تنی را از کار بیاندازند.

این بمب در زمان جنگ توسط نیروی هوایی ارتش بریتانیا برروی شهر فرانکفورت رها شده بود. مقامات پیش از اجرای عملیات خنثی سازی دستور تخلیه منطقه‌ای که بمب در آنجا پیدا شده بود تا شعاع یک و نیم کیلومتری آنرا صادر کرده بوند. بدین ترتیب حدود ۶۵ هزار نفر معادل ۱۰ درصد جمعیت فرانکفورت مجبور شدند از ساعت ۶ صبح خانه‌های خود را ترک کنند. این بزرگترین عملیات تخلیه شهروندان در آلمان از سال ۱۹۴۵ بشمار می آید.

تاکنون بمب‌های عمل نکرده زیادی از دوران جنگ جهانی دوم در شهرهای آلمان کشف و خنثی شده است. روز شنبه در شهر کوبلنتس واقع در غرب آلمان یک بمب ۵۰۰ کیلویی کشف و خنثی شده است. پیش از خنثی کردن بمب، عملیات تخلیه ۲۱ هزار نفر به مرحله اجرا درآمده است.وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.