وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سیل بخشهایی از جنوب آسیا را به کام خود برد

 نظرها
سیل بخشهایی از جنوب آسیا را به کام خود برد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بارش بارانهای موسمی شدید طی یک ماه گذشته و جاری شدن سیل در مناطق شمال شرقی هند از جمله بیهار همچنین در نپال و بنگلادش حداقل هزار و ۲۰۰ کشته برجای گذاشته است. در هند بیش از ۷۵۰ نفر جان خود را بر اثر جاری شدن سیل از دست داده اند.

رانش زمین و جاری شدن گل و لای در این مناطق خسارات شدیدی را به خانه ها و ساختمانها وارد آورده است. تنها در نپال ۶۲ هزار محل سکونت نابود شده است.

سازمانهای بین المللی مراتب نگرانی خود از شیوع بیماریهای واگیردار و گرسنگی در منطقه را اعلام کرده اند. سازمان صلیب سرخ ضمن ابراز نگرانی از جاری شدن سیل در مناطق جنوب آسیا آنرا یکی از شدیدترین سیلها طی دهه های گذشته ارزیابی کرده است. براساس آمار این سازمان جمعا ۴۱ میلیون نفر در منطقه سیل زده شده اند.

از سوی دیگر دامنه سیل و بارش بارانهای سنگین به سمت غرب هند از جمله شهر بمبئی و حتی پاکستان کشیده شده است. ریزش یک ساختمان در این شهر ۹ کشته برجای گذاشته است.

بارش شدید باران شهر ۲۰ میلیونی بمبئی را کاملا فلج کرده است:جاری شدن سیل در نپال: