خبر فوری
This content is not available in your region

رای الیوم: عربستان رسانه ها را از انتشار گزارش علیه ایران منع کرد

نظرها
رای الیوم: عربستان رسانه ها را از انتشار گزارش علیه ایران منع کرد
اندازه متن Aa Aa

به گزارش یک روزنامه عربی، عربستان رسانه های این کشور را از انتشار خبر و گزارش علیه ایران منع کرده است.

روزنامه رای الیوم چاپ لندن به نقل از مقامات ارشد عربستان گزارش کرده است که دیوان پادشاهی عربستان در دستور خود از رسانه های این کشور خواسته است از انتشار خبر و گزارش علیه ایران خودداری کنند.

روابط دیپلماتیک بین تهران و ریاض در ژانویه سال ۲۰۱۶ (دی ماه سال ۱۳۹۴) پس از حمله گروهی از معترضان به اعدام شیخ نمر توسط عربستان به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد قطع شد.

با این حال ایران و عربستان پس از عدم حضور حجاج ایرانی در حج سال گذشته بر سر سفر حجاج ایرانی به عربستان برای حج امسال به توافق رسیده بودند.

بیشتر بخوانید: ابراز خشنودی زائران ایرانی از امنیت حج امسال

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران هفته گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود در صورت برگزاری «بدون مشکل» حج و بازگشت «سالم» حجاج ایرانی امکان گفتگو در مورد مشکلات بین تهران و ریاض فراهم خواهد شد.

در گزارش روزنامه رای الیوم نیز از موفقیت آمیز بودن حج امسال و پایبندی حجاج ایرانی به توافقات بین تهران و ریاض به عنوان عاملی موثر در صدور دستور اخیر دیوان پادشاهی عربستان یاد شده است.

بیشتر بخوانید: حج با لنز سیاست؛ تحلیلی بر حضور زائران ایران، قطر و میانمار در عربستان

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.