خبر فوری

واکنش ابتکار به تبعیض میان زنان ایرانی و سوری در ورزشگاه آزادی

 نظرها
واکنش ابتکار به تبعیض میان زنان ایرانی و سوری در ورزشگاه آزادی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی اعمال تبعیض میان زنان ایرانی و سوری در مسابقۀ فوتبال دو تیم ایران و روسیه، معصومه ابتکار معاون امور زنان ریاست جمهوری ایران با وزیر ورزش و جوانان گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا خانم ابتکار در گفتگو با مسعود سلطانی فر، به عدم ورود بانوان به ورزشگاه آزادی در این مسابقه واکنش نشان داده و در کانال تلگرام خود نوشته است: «رایزنی‌ها برای هماهنگی با مراجع فرهنگی، انتظامی و اجرایی برای حل این مسئله در جریان است و امیدواریم به تدریج با حضور خانواده‌ها، مورد تعامل و حل و فصل قرار گیرد.»

دو تیم ایران و سوریه در چهارچوب رقابتهای دور انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روز سه شنبه ۵ سپتامبر (۱۴شهریور) در ورزشگاه آزادی تهران مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

شماری از زنان ایرانی برای مشاهده مستقیم این بازی، در روزهای قبل از برگزاری بصورت آنلاین بلیط ورود به ورزشگاه آزادی را خریده بودند اما در زمانی کمی قبل از آغاز مسابقه، فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که ورود زنان به ورزشگاه برای تماشای این مسابقه همچنان ممنوع است.

این در حالی است که زنان و دختران سوری اجازه یافتند برای تشویق تیمشان وارد ورزشگاه شوند.

این حرکت فدراسیون فوتبال ایران، واکنش‌های بسیاری را در داخل کشور بویژه در میان برخی نمایندگان مجلس، فعالان اجتماعی و مدافعان حقوق زنان به همراه داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.