خبر فوری
This content is not available in your region

ناتو: بحران کره شمالی پاسخی جهانی می طلبد

نظرها
ناتو: بحران کره شمالی پاسخی جهانی می طلبد
اندازه متن Aa Aa

ینس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو ضمن محکوم کردن آزمایش های متعدد هسته ای و موشک های بالستیک از سوی کره شمالی این اقدام را یک تهدید جهانی قلمداد کرد که پاسخی جهانی را می
طلبد.

آقای استولتنبرگ روز یکشنبه در برنامه یکشنبه ها با سیاست در شبکه جهانی بی بی سی اعلام کرد: «رفتار گستاخانه کره شمالی تهدیدی جهانی است که باید کل دنیا از جمله ناتو پاسخی جهانی به آن بدهند.»

دبیر کل ناتو تصریح کرد: «ما از کره شمالی می خواهیم دست از برنامه هسته ای و موشکی خود بردارد و آزمایش های خود را به کلی متوقف کند زیرا این اقدامات تهدیدی برای صلح و ثبات جهانی است و به طور آشکار قطعنامه های سازمان ملل متحد در خصوص امنیت را نقض می کند.»


ینس استولتنبرگ در عین حال افزود ما در حال حاضر بر روی شیوه ای تمرکز می کنیم که بتوان بر اساس آن در راه حلی صلح آمیز برای این مناقشه مشارکت کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است روز دوشنبه به درخواست واشنگتن تشکیل جلسه دهد تا در خصوص اعمال تحریم های جدید بر ضد کره شمالی تصمیم گیری کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.