خبر فوری
This content is not available in your region

نبرد دیرالزور؛ گروه‌های مسلح و ارتش سوریه در ۱۵ کیلومتری یکدیگر

نظرها
نبرد دیرالزور؛ گروه‌های مسلح و ارتش سوریه در ۱۵ کیلومتری یکدیگر
اندازه متن Aa Aa

«نیروهای دموکراتیک سوریه» با پشتیبانی نیروهای آمریکایی روز یکشنبه توانستند کنترل منطقه صنعتی در شرق شهر دیرالزور از داعش بازپس بگیرند. نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت ائتلاف آمریکایی ضدداعش و اتحادی متشکل از نیروهای عرب و کرد است که در خلال جنگ داخلی سوریه تشکیل شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه با در دست گرفتن این ناحیه صنعتی به ۱۵ کیلومتری محل استقرار نظامیان ارتش سوریه و نیروهای متحد دمشق در سوی دیگر فرات رسیده اند. نیروهای دموکراتیک سوریه می گویند در صورتی که از سوی ارتش دولت مرکزی سوریه حمله ای به آنها صورت گیرد، مقابله به مثل می کنند.

نیروهای ارتش سوریه نیز روز شنبه با پشتیبانی هوایی روسیه توانستند محاصره چند ماهه پایگاه هوایی شهر دیرالزور را بشکنند.

شهر دیرالزور در استانی به همین نام و در منطقه مرزی میان سوریه و عراق قرار دارد و آخرین ناحیه ای است که داعش در آن حضور گسترده دارد.

هدف نیروهای دموکراتیک سوریه گذر از رود فرات است که استان دیرالزور را به دو نیم می کند. پیشروی سریع این نیروها بدلیل کویری بودن کرانه شرقی فرات و نبود جمعیت مسکونی متراکم در این بخش است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.