وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

لیبرمن: با حضور خامنه ای و سپاه، نمی توان تروریسم اسلامی را ریشه کن کرد

 نظرها
لیبرمن: با حضور خامنه ای و سپاه، نمی توان تروریسم اسلامی را ریشه کن کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل می گوید بدون حمایت های مالی ایران، گروه حماس، جهاد اسلامی و رژیم بشار اسد نمی توانستند به حیاتشان ادامه دهند.

وزیر دفاع اسرائیل این سخنان را روز دوشنبه در اجلاس بین المللی مبارزه با تروریسم در شهر هرتسیلیا اسرائیل بیان کرد. وی ایران را منشاء تروریسم توصیف کرد و افزود که کره شمالی بدون کمک ایران نمی توانست به توانایی هسته ای دست یابد.

این اجلاس سالانه به مدت چهار روز از سوی نهاد بین المللی مبارزه با تروریسم دانشگاه آی دی سی هرتسیلیا برگزار می شود و موضوع امسال آن «پرسش درباره لابیرنت تروریسم» است.

لیبرمن در بخشی از سخنانش گفت: « منشاء تروریسم اسلامی را می توان در انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله خمینی پیدا کرد.»

او همچنین افزود که تروریسم اسلامی امروز و مانند همیشه از حمایت تهران برخوردار است و آنها در ترویسم سنی هم دخالت دارند و با القاعده همکاری کرده اند.

لیبرمن در پاسخ به این پرسش که چگونه می توان تروریسم را شکست داد؟ گفت: «تا وقتی که آیت الله خامنه ای و سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی قدرت را در دست دارند نمی توان تروریسم اسلامی را ریشه کن کرد.»

وزیر دفاع اسرائیل همچنین افزود که برای ایران، تروریسم تنها راه حذف دولت اسرائیل است.

لیبرمن در پایان سخنانش از جهان آزاد خواست که مانع دسترسی تهران به امتیازات اقتصادی ارتباط با جهان شوند.