وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دولت میانمار آتش‌بس ارتش آزادی‌بخش روهینگیا را رد کرد

 نظرها
دولت میانمار آتش‌بس ارتش آزادی‌بخش روهینگیا را رد کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت میانمار بدون واکنش رسمی به اعلام آتش‌بس شورشیان مسلمان روهینگیا، اعلام کرد که با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کند.

روز یکشنبه ۱۹ شهریور (۱۰ سپتامبر) شورشیان مسلمان روهینگیا که تحت عنوان «ارتش آزادی‌بخش روهینگیای آراکان» با نظامیان دولت میانمار می‌جنگند، به طور یکطرفه آتش‌بس یک ماهه اعلام کردند. هدف آنان از اعلام آتش‌بس کمک به رسیدن کمک به آوارگان اقلیت روهینگیا اعلام شده است.

بیشتر بخوانید: شورشیان روهینگیا آتش‌بس یک طرفه اعلام کردند

با وجود آن‌که دولت میانمار واکنش مستقیمی به این اعلام آتش‌بس نشان نداده است، زو هاتی، سخنگوی آنگ سان سوچی در حساب توییتر خود نوشت:«هیچ سیاستی برای مذاکره با تروریست‌ها نداریم.»


تعداد پناهندگان میانماری در بنگلادش افزایش یافته و به حدود ۳۰۰ هزار نفر رسیده است. روستاها یکی پس از دیگری به آتش کشیده می‌شوند و تعداد پناهجویان روز به روز افزایش می‌یابد.

شماری از ناظران حقوق بشر می‌گویند که ارتش و هواداران بودایی راخین با آتش‌بس مخالفت می‌کنند چرا که هدفشان پاکسازی اقلیت مسلمان روهینگیا است که جمعیت آنان حدود ۱.۱ میلیون نفر تخمین زده می‌شود.