خبر فوری

کره شمالی آمریکا را به «بزرگترین رنج و عذاب» تهدید کرد

 نظرها
کره شمالی آمریکا را به «بزرگترین رنج و عذاب» تهدید کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کره شمالی به آمریکا هشدار داده است در صورتی که دولت ترامپ به تهدید تحریم‌های جدید از جمله تحریم نفتی این کشور ادامه دهد، این کشور با «بزرگترین رنج و عذاب» مواجه خواهد شد.

به گزارش گاردین و بر اساس مواد پیش نویس قطعنامه ای که قرار است امروز (دوشنبه) در شورای امنیت سازمان ملل جهت تشدید تحریم کره شمالی به رای گذاشته شود، آمریکا خواستار توقف صادرات نفت به این کشور و مسدود شدن دارایی‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی شده است.

همچنین بر اساس پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا – که محتوای آن به رسانه‌ها درز کرده- کاخ سفید از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است که تحریم‌هایی را با هدف ممنوعیت ورود منسوجات به کره شمالی و همچنین محدودیت برای شهروندان این کشور که در خارج کار می کنند و منبع تامین بخشی از ارز مورد نیاز پیونگ یانگ را به شمار می روند، به اجرا بگذارد.


مقامات کره شمالی قطعنامه ای که انتظار می روز روز دوشنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحده به رای گذاشته شود را «غیرقانونی» دانسته اند و گفته اند در صورت تصویب این قطعنامه آمریکا تاوان سنگینی خواهد داد.

پیونگ یانگ سوم سپتامبر گذشته ادعا کرد که بمب هیدروژنی را آزمایش کرده است که می تواند با یک موشک بین قاره‌ای حمل شود. یک روز پس از آزمایش این بمب هیدروژنی، کره جنوبی پیونگ یانگ را به تلاش برای پرتاب یک موشک بالستیک قاره‌ پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای متهم کرد.

آمریکا در ماه‌های گذشته بارها کره شمالی را به اقدام نظامی تهدید کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.