خبر فوری

اعمال تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی با رای موافق چین و روسیه

 نظرها
اعمال تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی با رای موافق چین و روسیه
اندازه متن Aa Aa

شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه افزایش تحریم‌ها علیه کره‌شمالی را تصویب کرد. این تحریم‌ها به دنبال اجرای ششمین آزمایش هسته‌ای در این کشور رخ داده است.

این قطعنامه، نهمین دور از اعمال تحریم‌های ملل متحد علیه برنامه توسعه تسلیحات هسته‌ای کره شمالی به شمار می‌رود. تمام ۱۵ عضو دائمی و موقت شورای امنیت از جمله چین و روسیه به این قطعنامه رای مثبت دادند.

تحریم‌های جدید شامل ممنوعیت صادرات محصولات نساجی کره‌شمالی، محدود کردن واردات نفت میعانات گازی به این کشور است.

آزمایش بمب هیدروژنی کره‌شمالی در یکشنبه هفته گذشته، اجماع جهانی علیه پیونگ‌یانگ را تقویت کرد.

بیشتر بخوانید:
نگاهی به تاریخچه آزمایش‌های اتمی کره شمالی

تا چه حد امکان جنگ بر سر برنامه تسلیحاتی کره شمالی وجود دارد؟
واکنشهای جامعه جهانی به آزمایش هسته ای کره شمالی

تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی؛ پکن خواستار از سرگیری مذاکرات شد

نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل روز دوشنبه ۲۰ شهریور (۱۱ سپتامبر) در مقر این سازمان گفت: «ایالات متحده آمریکا به دنبال جنگ با کره‌شمالی نیست و پیونگ‌یانگ هنوز به نقطه غیرقابل بازگشت نرسیده است. اگر کره‌شمالی موافقت کند که برنامه هسته‌ای خود را متوقف سازد، می‌تواند آینده‌اش را به دست آورد.»


وی همچنین افزود: «اگر رابطه قوی میان دونالد ترامپ، ریس جمهوری ایالات متحده و شی جین‌پینگ، رییس جمهوری چین برقرار نمی‌شد، صدور این قطعنامه‌ امکان پذیر نبود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.