وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نخستین گام برکسیت در پارلمان بریتانیا: تصویب کلیات لایحه پایان برتری قوانین اروپایی بر حقوق داخلی

 نظرها
نخستین گام برکسیت در پارلمان بریتانیا: تصویب کلیات لایحه پایان برتری قوانین اروپایی بر حقوق داخلی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مجلس عوام بریتانیا روز دوشنبه و پس از ۱۳ ساعت بحث کلیات لایحه پایان دادن به برتری قوانین اروپایی بر حقوق داخلی بریتانیا را تصویب کرد.

کلیات این لایحه با ۳۲۶ رای موافق در برابر ۲۹۰ رای مخالف به تصویب رسید. ترزا می، نخست وزیر بریتانیا این تصمیم نمایندگان را تاریخی توصیف و اعلام کرد که از این پس می‌توان با گام‌های استوار مذاکرات برای خروج از اتحادیه اروپا را دنبال کرد.

نمایندگان حزب کارگر خواستار توقف بررسی این لایحه شده بودند.


از سال ۱۹۷۲ و از زمان پیوستن بریتانیا به جامعه اروپا، قوانین اروپایی بر قوانین داخلی این کشور برتری داشت. حال و با تصمیم به جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، در صورت تصویب این لایحه دادگاه‌های داخلی این کشور در موارد اختلاف میان اشخاص حقیقی و حقوقی، اولویت را به قوانین داخلی بریتانیا خواهند داد.

قانون جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا باید تکلیف حدود ۱۲ هزار سند لازم الاجرای اروپایی در بریتانیا را روشن کند. مقام‌های عالی‌رتبه اتحادیه اروپا بارها خواستار تعیین تکلیف سریع با بریتانیا شده و اعلام کرده اند که لندن باید بهای برکسیت را بپردازد.