خبر فوری

نمایشگاه بین المللی تسلیحات نظامی در لندن با اعتراض مخالفان جنگ همراه بود

 نظرها
نمایشگاه بین المللی تسلیحات نظامی در لندن با اعتراض مخالفان جنگ همراه بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه بین المللی دوسالانه تجهیزات دفاعی و امنیتی ۱۲ تا ۱۵ سپتامبر سال۲۰۱۷ در لندن برگزار شد. در این نمایشگاه ۱۶۰۰ شرکت تولید سلاح از ۵۴ کشور شرکت داشتند.

این نمایشگاه با سخنرانی ها و سمینارهایی با موضوع سیاست، امنیت و دفاع در بریتانیا برگزار شد. در این نمایشگاه وزیر دفاع مایکل فالون، وزیران و فرماندهان نیروی دریایی سلطنتی، ارتش بریتانیا، نیروی هوایی سلطنتی و فرماندهی نیروهای مشترک سخنرانی کردند. برخی از بزرگترین کارخانه های تولید اسلحه در این نمایشگاه محصولات خود را در غرفه های پر زرق و برق به معرض فروش گذاشتند.

در کنار این نمایشگاه عظیم، تظاهرکنندگان ضد جنگ پیش از برگزاری و در طول مدت ادامه آن با برگزاری تجمعاتی پیرامون محل نمایشگاه مخالفت خود را با سیاست نظامی و فروش اسلحه به عربستان سعودی ابراز کردند. فعالان مدافع صلح با اشاره به فروش اسلحه بریتانیا به عربستان سعودی نگرانی های خود را از خشونت های ناشی از جنگ با شعار ‘بمب های انگلیسی بر سر کودکان یمن فرو می ریزد’ بیان کردند.


در جریان این اعتراض ها بیش از صد نفر از تظاهرکنندگان به علت مسدود کردن بزرگراه ها بازداشت شدند.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.