خبر فوری

زهرا نعمتی، کماندار ایرانی بر بام رقابتهای قهرمانی جهان

 نظرها
زهرا نعمتی، کماندار ایرانی بر بام رقابتهای قهرمانی جهان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در ادامه رقابت های جهانی تیراندازی با کمان جانبازان و معلولان در چین، زهرا نعمتی یک مدال طلا برای کاروان ایران به ارمغان آورد. این کماندار خطه کرمان در فینال در برابر اروگلو نور، نماینده ترکیه با نتیجه قاطع ۶ بر ۲ به پیروزی رسید و کارنامه پرافتخار خود را رنگین تر کرد.

رقابت های قهرمانی جهان تیراندازی با کمان معلولان با حضور ۲۴۵ کماندار از ۴۰ کشور جهان تا روز یکشنبه به میزبانی چین ادامه دارد. در ادامه رقابت های شنبه، نمایندگان ایران در رقابت های تیمی کامپوند مردان و زنان و کامپوند میکس، به مصاف حریفان می روند.


او نخستین بانوی ایرانی است که در بازیهای المپیک، پارالمپیک و جهانی موفق به کسب مدال شده است. پرچم دار کاروان ورزشی ایران در بازی های ریو چند ماه پیش بدلیل «اختلافات خانوادگی» از سوی همسرش ممنوع الخروج شده بود و به گزارش رسانه های ایرانی، امکان حضورش در این مسابقات با صدور گذرنامه ویژه میسر شده بود.


عده زیادی از کاربران فضای مجازی بابت این درخشش و افتخار آفرینی به خانم نعمتی تبریک گفته اند از جمله، الهام فخاری نماینده شورای شهر تهران


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.