وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

همبرگر ۲۵۰ هزار تومانی چه مزه ای دارد؟

 نظرها
همبرگر ۲۵۰ هزار تومانی چه مزه ای دارد؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در لواسان رستورانی دایر است که قیمت همبرگرهای آن ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده. صاحب این رستوران دلیل این قیمت بالا را علاقه خاص ایرانی ها به کالاهای لوکس و «لاکچری» عنوان می کند و از قرار معلوم نگرانی بابت جذب مشتری ندارد.

بگفته صاحب این رستوران علاوه بر خردل دیژون فرانسه و ۴ تخم بلدرچین، از ۱۲ گرم خاویار بلوکا هم در تهیه این همبرگر گران استفاده می شود. پنبر کپکی (بلو چیز) جوانه شبدر، نان نمکی و کره آب شده از دیگر محتویات این ساندویچ هستند و سفارش دادن آن از یک روز قبل ضروری است.


با در نظر گرفتن سبد درآمدی اغلب خانواده های ایرانی، پرداخت چنین مبالغ گزافی از عهده قشر عظیمی از ایرانی ها خارج است؛ هر چند علاقه طبقه ای محدود، که نخستین بار نیست مدل زندگی شان در فضای مجازی خبر ساز می شود، و میل شدید رقابت آنها در هزینه کردن در حوزه کالاهای لوکس بعید نیست موفقیت مالی بزرگی را برای این رستوران «خاص» در بر داشته باشد.