خبر فوری

آمریکا: اگر کره شمالی ادامه دهد نابود می شود

 نظرها
آمریکا: اگر کره شمالی ادامه دهد نابود می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیکی هیلی سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد به کره شمالی هشدار داد که این کشور در صورت تداوم رفتارهای بی ملاحظه نابود خواهد شد. او همچنین گفته است که گزینه‎های نظامی فراوانی برای دفاع از آمریکا و متحدانش در دست داریم.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین گفته است که هشدار آمریکا به کره شمالی یک تهدید توخالی نیست.

همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز یک شنبه در توئیتی کیم جون اون را «مرد موشکی» نامید. ترامپ در این توئیت با اشاره غیرمستقمم به تاثیر تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی نوشت: «دیشب با مون رئیس جمهوری کره جنوبی صحبت کردم و پرسیدم مرد موشکلی چطوره؟ صف های طولانی بنزین در کره شمالی تشکیل شده است. خیلی بد است.»


اچ آر مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است که رهبر کره شمالی باید برنامه گسترش سلاح هسته ای خود را کنار بگذارد زیرا رئیس جمهوری قصد مدارا با رژیمی که ایالات متحده آمریکا و شهروندان آن را با سلاح هسته ای تهدید می کند، ندارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا درباره احتمال حمله نظامی آمریکا به کره شمالی گفته است که همه گزینه ها روی میز است.

پیونگ یانگ پیش از این تهدید کرده بود که به جزیره گوام که در قلمرو ایالات متحده آمریکا در اقیانوس آرام واقع است موشک شلیک خواهد کرد. کره شمالی همچنین تاکنون دو موشک از فراز ژاپن شلیک کرده است و اخیر یک آزمایش هسته ای قدرتمند انجام داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.