خبر فوری
This content is not available in your region

کمیسیون اروپا به جنگ هکرها می‌رود

نظرها
کمیسیون اروپا به جنگ هکرها می‌رود
اندازه متن Aa Aa

تنها در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۴ هزار حمله سایبری و در پی آن رشوه گیری به شرکتهای بزرگ اروپایی صورت گرفته است. ۸۰ درصد شرکتهای اروپایی در این زمینه مورد حمله واقع شده اند. کمیسیون اروپا برای مبارزه با هکرهای اقتصادی تدابیر ویژه‌ای را بصورت قوانین پیشنهادی اروپایی ارائه کرده است.

کمیسر بخش دیجیتال کمیسیون اروپایی، ماریا گابریل در اینباره می گوید: «امروز این معضل می تواند تمام اقتصاد ما را به چالش بکشد و فلج کند. زندگی خصوصی و دموکراسی ما در خطر است. به همین واسطه لازم است که در این راه تدابیر جدی اندیشیده شود. طرحهای ما در همین جهت است تا اعتماد ویژه‌ای به صنعتگران و تجار اروپایی بدهیم.»

تحت برنامه‌های جدید دفتری برای نظارت بر هکرها در آتن یونان ایجاد شده است. یکی از مقامات بخش دیجیتالی دولت یونان می گوید برای اجرایی شدن این پروژه بودجه زیادی لازم است چرا که از لحاظ تکنولوژی همچنان این کشور نسبت به کشورهای اروپایی در مضیقه است. وی همچنین تاکید می کند که برای اینکار باید مساله امنیت کارکنان در نظر گرفته شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.