خبر فوری

حال سلیم، نماد کودکان گرسنه یمن «بهتر» است

 نظرها
حال سلیم، نماد کودکان گرسنه یمن «بهتر» است
اندازه متن Aa Aa

به گزارش سازمان جهانی بهداشت سلیم ۷ ساله که سال گذشته و در اثر گرسنگی شدید در یمن توجه جهانیان را جلب کرده بود بعد از طی فرایند درمان و بهبود قابل توجه اکنون آماده است که از مرکز بهداشتی سازمان جهانی بهداشت در الحدیده یمن مرخص شود.

با این حال سیلم هنوز نمی تواند بدون کمک راه برود.


خبرنگار سرویس جهانی بی بی سی سال گذشته از شرایط شوک آور جسمی این کودک که در اثر گرسنگی شدید به پوست و استخوانی تبدیل شده بود گزارش کرده بود.

سلیم از جمله ۳۰۰ هزار کودک یمنی است که همانند او از گرسنگی شدید رنج می برند. گزارش ها از یمن گویای آن است که در مجموع ۲ میلیون کودک به میزان مختلف از گرسنگی رنج می برند.

کودکان در حالی از جنگ یمن آسیب می بینند که بیش از نیمی از بیمارستانها در این کشور تخریب یا تعطیل شده اند و در بسیاری از بیمارستانهای دایر دارو و موارد مورد نیاز برای درمان بیماران، خصوصا شیر و غذا برای کودکان آسیب دیده از گرسنگی وجود ندارد.

حملات هوایی و محاصره یمن از سوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی باعث افزایش تعداد قربانیان غیرنظامی و کاهش دسترسی کودکان به مواد غذایی شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.