خبر فوری
This content is not available in your region

کره‌ شمالی در پاسخ به ترامپ:‌ سگ پارس می کند کاروان راه خود را می رود

نظرها
کره‌ شمالی در پاسخ به ترامپ:‌ سگ پارس می کند کاروان راه خود را می رود
اندازه متن Aa Aa

در پی تهدید دونالد ترامپ، وزیر امور خارجه کره شمالی سخنان وی را به پارس کردن سگ تشبیه کرد و گفت کره شمالی از این لفاظی‌ها نمی ترسد و راه خود را ادامه می دهد. او افزود مثلی که می گوید: «سگ پارس می کند کاروان راه خود را می رود.»

رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در سخنرانی تندی در سازمان ملل متحد کره شمالی را تهدید کرد که در صورت ادامه برنامه هسته‌ای و به خطر افتادن آمریکا و متحدانش، واشنگتن کره شمالی را کاملاً نابود خواهد کرد.

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در آمریکا به سر می برد روز چهارشنبه در نیویورک به خبرنگاران گفت: «اگرآنها سعی می کنند با درآوردن صدای سگ ما را بترسانند، کاملاً مثل یک سگ رویا می بینند.»

کره شمالی در ماه‌های اخیر بدون توجه به اخطار‌ها و تحریم‌های بین المللی به آزمایش‌های هسته ای و موشکی خود ادامه داده و در ادامه تنش های موجود با به رخ کشیدن توانایی جنگی و موشک های دوربرد خود آمریکا و همسایگان خود را تهدید کرد که در صورت لزوم آنها را هدف حمله موشکی قرار می دهد.

دونالد ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود کیم جونگ اون را “مرد موشکی” خواند و حرکات او را «ماموریتی برای خودکشی» خواند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.