خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش دوبرابری مصرف سیگار در میان دختران ایرانی

نظرها
افزایش دوبرابری مصرف سیگار در میان دختران ایرانی
اندازه متن Aa Aa

براساس آمارهای جدید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، میزان مصرف دخانیات در میان دختران ایرانی در ۵ سال گذشته به دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در نشست خبری که در روز ۳ مهرماه برگزار شد اعلام کرد که از هر ۷ ایرانی یک نفر دخانیات مصرف می‌کند.

به گفته وی میزان مصرف دخانیات در سالهای اخیر از جمله سیگار و قلیان در ایران افزایش یافته و در این میان سهم دختران جوان از ۰.۹ درصد به بیش از دوبرابر یعنی ۲.۱ درصد رسیده است.

بالاترین آمار مصرف دخانیات در ایران متعلق به مردان ایرانی است و از هر ۴ مرد یک نفر سیگاری است. مصرف دخانیات در زنان ایرانی بمراتب کمتر از مردان است و از هر ۲۵ زن یک نفر سیگار می‌کشد. به گفته وی مصرف دخانیات در میان روستاییان بیشتر از شهرنشینان است.

همچنین میزان مصرف دخانیات در میان نوجوانان نیز افزایش یافته و نوجوانان بسیاری همراه با اعضای خانواده خود قلیان مصرف می‌کنند.

حریرچی از میزان مالیات پایین بر روی محصولات دخانی بخصوص سیگار گله کرد و گفت که با افزایش مالیات بر روی سیگار می‌توان مصرف آن را در جامعه کاهش داد. او همچنین افزود که در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان حدود ۷۰ درصد از قیمت سیگار به خاطر مالیات است و در ایران نیز باید مالیات را افزایش دهیم.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.