خبر فوری

دیکاپریو نقش رئیس جمهوری پیشین آمریکا را ایفا خواهد کرد

 نظرها
دیکاپریو نقش رئیس جمهوری پیشین آمریکا را ایفا خواهد کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

لئوناردو دیکاپریو، بازیگر آمریکایی در فیلم جدید مارتین اسکورسیزی نقش تئودور روزولت، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده را ایفا خواهد کرد.

لئوناردو دیکاپریو و مارتین اسکورسیزی از سال ۲۰۰۲ با فیلم «دار و دسته های نیویورکی» همکاری با یکدیگر را آغاز کردند. لئوناردو دیکاپریو پس از آن در چند فیلم دیگر مارتین اسکورسیزی از جمله «هوانورد»، «رفتگان»، «جزیره شاتر» و «گرگ وال استریت» نیز ایفای نقش کرد.

بیشتر بخوانید: «سکوت»؛ آخرین ساخته مارتین اسکورسیزی

این بار قرار است بازیگر ۴۲ ساله در جدیدترین فیلم مارتین اسکورسیزی نقش بیست و ششمین رئیس جمهوری آمریکا را بازی کند. تئودور روزولت در فاصله بین سالهای ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۹ رئیس جمهوری آمریکا بود.


هر چند جزئیات زیادی از فیلمنامه اثر جدید مارتین اسکورسیزی منتشر نشده است اما رویدادهای زندگی تئودور روزولت امکان ساخت فیلمی پرشور از کل زندگی یا برهه ای از حیات او را فراهم می کند. او در جنگ آمریکا و اسپانیا در کوبا شرکت داشت و پیش از ریاست جمهوری عهده دار سمتهایی همچون معاونت ریاست جمهوری و فرمانداری ایالت نیویورک بود.

تئودور روزولت یکی از چهار رئیس جمهوری تاریخ آمریکا است که چهره اش بر روی کوه راشمور در ایالت داکوتای جنوبی کنده کاری شده است.

لئوناردو دیکاپریو در سال ۲۰۱۶ برای بازی در فیلم «بازگشته» موفق به دریافت جایزه اسکار بازیگر نقش اول مرد شد. مارتین اسکورسیزی نیز در سال ۲۰۰۷ برای کارگردانی فیلم «رفتگان» با بازی لئوناردو دیکاپریو جایزه اسکار را کسب کرد.

بیشتر بخوانید: لئوناردو دی کاپریو و «اسپات لایت» برندگان اسکار

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.