وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

درخواست کمک ۷۵ میلیون دلاری 'برنامه جهانی غذا' برای بحران روهینگیا

 نظرها
درخواست کمک ۷۵ میلیون دلاری 'برنامه جهانی غذا' برای بحران روهینگیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان «برنامه جهانی غذا» (WFP) وابسته به سازمان ملل متحد روز یکشنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) از مجامع بین‌المللی و نهادهای غیرانتفاعی تقاضای دریافت ۷۵ میلیون دلار برای کمک به آوارگان اقلیت مسلمان روهینگیا که از میانمار به کشورهای مجاور بخصوص بنگلادش گریخته‌اند کرد.

دیوید بیزلی، مدیر اجرایی این سازمان از اردوگاه‌های پناهندگان میانماری در بنگلادش بازدید کرد و به دیدار خانواده‌های گریخته از خشونت رفت. او در پاسخ به خبرنگاران گفت: «وضعیت موجود ناخوشایند است. ما برای ۶ ماه آینده نیاز به ۷۵ میلیون دلار هستیم.»


وی در ادامه افزود: «من می‌گویم می‌توانیم با چند میلیارد دلار به گرسنگی در جهان خاتمه دهیم. من به اهداء کنندگان می‌گویم اگر نمی‌توانید پول فراهم کنید، جنگ را متوقف سازید.»


این ارگان زیرمجموعه سازمان ملل متحد که بزرگترین نهاد بشردوستانه برای مبارزه با گرسنگی در جهان است، اکنون به دنبال فراهم کردن ۲۰۰ میلیون دلار کمک‌های مردمی و دولتی برای مقابله با بحران اقلیت مسلمان روهینگیا است.