خبر فوری
This content is not available in your region

سه دانشمند آمریکایی نوبل فیزیک را از آن خود کردند

نظرها
سه دانشمند آمریکایی نوبل فیزیک را از آن خود کردند
اندازه متن Aa Aa

نوبل فیزیک برندگان خود در سال جاری میلادی را شناخت. بر این اساس، سه دانشمند آمریکایی موفق به دریافت این جایزه که مهمترین جایزه علوم فیزیک در جهان محسوب می شود، شده‌اند.
راینر ویس، بری کلارک باریش و کیپ استفان ترون سه دانشمند اهل ایالات متحده آمریکا هستند که موفق شده‌اند این جایزه را دریافت کنند. هر سه دانشمند یاد شده، عضو انجمن اکتشافی لیگو‌ویرگو هستند؛ انجمنی که موفق شده بود امواج گرانشی را کشف کند.

نماینده کمیته نوبل، امروز در جریان برگزاری یک کنفرانس خبری در شهر استکهلم گفت:«جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۷ به کسانی تعلق گرفته که موفق شده‌اند کشفی کنند که جهان را تکان داده است.»

نوبل فیزیک ۲۰۱۷ بین سه نفر تقسیم شد. ویس مدرک پروفسورای فیزیک را دارد و هم اکنون در موسسه تکنولوژی ماساچوست مشغول به کار است و بری کلارک باریش و کیپ استفان ترون هر دوی آن‌ها به عنوان دانشمند در موسسه فناوری ایالت کالیفرنیا مشغول به کار هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.