خبر فوری
This content is not available in your region

پخش بی سابقه کنسرت ام کلثوم در تلویزیون دولتی عربستان

نظرها
پخش بی سابقه کنسرت ام کلثوم در تلویزیون دولتی عربستان
اندازه متن Aa Aa

تلویزیون دولتی عربستان سعودی در اقدامی بی سابقه اقدام به پخش کنسرتی از ام کلثوم نمود.

این برنامه روز سه شنبه برای اولین بار در طول سی سال گذشته از کانال تلویزیونی فرهنگی الثقاقه پخش شد. فیلم مربوط به این برنامه در حساب توییتر این شبکه تلویزیونی نیز قابل دسترسی است.

ام کلثوم خواننده مصری که به “بانوی آواز عرب” مشهور است در جهان عرب بسیار محبوب است و شهرت جهانی دارد. وی در سال ۱۹۷۵ میلادی در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

پخش کنسرت ام کلثوم در تلویزیون دولتی عربستان ظاهرا در قالب اصلاحاتی صورت می گیرد که با مجوز آتی رانندگی زنان در این کشور آغاز شد.

تلویزیون الثقاقه روز دوشنبه ضمن اعلام خبر پخش این کنسرت در توییتر رسمی خود وعده داد که به پخش کنسرت ها ادامه می دهد.

کاربران شبکه های اجتماعی در عربستان ضمن ابراز شادمانی از این تصمیم از کانال تلویزیونی مذکور خواستند تا ترانه هایی از دیگر خوانندگان را نیز پخش کند.


در سال‌های اخیر در عربستان به تعدادی کنسرت مجوز داده شده است. عبدالمجید عبدالله خواننده سعودی نیز در توییتر خود با قدردانی از پادشاهی سعودی که به گفته او آغازگر دوره جدید و پر برکتی در این کشور است، اعلام کرد هفته آینده کنسرتی در جده برگزار می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.