خبر فوری
This content is not available in your region

حسن نصرالله: مشکل آمریکا با ایران مساله هسته‌ای نیست

نظرها
حسن نصرالله: مشکل آمریکا با ایران مساله هسته‌ای نیست
اندازه متن Aa Aa

سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان روز شنبه با انتقاد شدید از سیاست های عربستان سعودی این کشور را عامل ناامنی و بی‌ثباتی منطقه خواند.

آقای نصرالله گفت که عربستان «مانع صلح در یمن، بحرین، عراق تا پاکستان» است و اسرائیل نیز در کنار عربستان از ایجاد ثبات در منطقه جلوگیری می‌کند.

رهبر حزب الله لبنان در سخنان خود عربستان را به حمایت مالی از «سازمان‌های تروریستی از جمله داعش و القاعده» متهم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توافق هسته‌ای میان ایران و ۶ کشور قدرتمند جهان اشاره کرد و گفت که مشکل آمریکا با ایران مساله هسته‌ای نیست بلکه این کشور می خواهد با دست آویز قرار دادن این موضوع، تهران را تحت فشار قرار دهد. رهبر حزب الله «مقاومت ایران در برابر طرح‌های آمریکایی-سعودی» را دلیل اصلی مخالفت آمریکا با تهران خواند.

آقای نصرالله همچنین تاکید کرد که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه حزب الله «هیچ تاثیری» بر روی این سازمان نخواهد داشت، وی افزود: «کسانی که فرزندانشان را برای حزب الله فدا می‌کنند از تحریم‌های اقتصادی هراسی ندارند.»

این سخنان پس از آن ایراد شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که به دلیل حمایت ایران از حزب الله تحریم‌های جدید علیه تهران وضع خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.