خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خود در مورد برجام را روز جمعه اعلام می کند

نظرها
رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خود در مورد برجام را روز جمعه اعلام می کند
اندازه متن Aa Aa

شبکه خبری ان بی سی به نقل از منابع نزدیک به کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز ظهر جمعه بوقت واشنگتن تصمیم نهایی خود در رابطه با برجام را رسانه ای کند. ان بی سی زمان احتمالی سخنان دونالد ترامپ را ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه بوقت تهران اعلام کرده است.

رییس جمهوری آمریکا باید حداکثر تا نیمه ماه اکتبر نظر نهایی خود را در این باره اعلام کند. اکثر گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که رییس جمهوری آمریکا توافق هسته ای با ایران را تایید نخواهد کرد و تصمیم گیری در باره آن را به کنگره خواهد سپرد.

این درحالیست که سایر کشورهای امضاء کننده برجام و در راس آنها مسئولان اتحادیه اروپا از آمریکا خواسته اند دست به چنین اقدامی نزند.

براساس آخرین گزارشها رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا طی روزهای گذشته با همتاهای فرانسوی، چینی و روس خود درباره موضع دونالد ترامپ نسبت به برجام رایزنی کرده است. دولت آمریکا اعتقاد دارد باید بین برنامه هسته ای ایران و سایر فعالیتهای این کشور از جمله ازمایشهای موشکی تفاوت قائل شد.

بیشتر بخوانید:

ظریف: اگر آمریکا از برجام خارج شود ایران نیز گزینه خروج را دارد
چگونه ترامپ می تواند بدون خروج از برجام، سنگ‌اندازی کند؟
“واشنگتن پست: ترامپ تصمیم گرفته برجام را تایید نکند”:واشنگتن پست: ترامپ تصمیم گرفته برجام را تایید نکند

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.