خبر فوری
This content is not available in your region

مسعود بارزانی با فواد معصوم دیدار کرد

نظرها
مسعود بارزانی با فواد معصوم دیدار کرد
اندازه متن Aa Aa

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق روز یکشنبه در شهر دوکان با فواد معصوم، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد.

به گزارش رودآو، در این دیدار که با حضور کوسرت رسول، رئیس اتحادیه میهنی و هیرو ابراهیم احمد عضو دفتر سیاسی این حزب برگزار شد، اقلیم کردستان عراق درخواست‌های بغداد برای ابطال نتایج همه‌پرسی استقلال را رد کرد.

آقای معصوم خود از اعضای اتحادیه میهنی و از نزدیکان جلال طالبانی، رئیس جمهوری پیشین عراق است.

مذاکره میان نمایندگان عالی‌رتبه اقلیم کردستان و دولت بغداد در شرایطی برگزار شد که در روزهای گذشته نیروهای نظامی و شبه‌نظامی حامی دولت مرکزی، به کرکوک نزدیک شده و هزاران پیشمرگه کرد هم برای ادامه کنترل این منطقه و مقابله با یورش احتمالی شبه‌نظامیان حشد شعبی به این منطقه نفت‌‌خیز اعزام شدند.


خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که روز یکشنبه، رهبران کردستان با وجود محکوم کردن «تهدیدهای نظامی بغداد» بار دیگر پیشنهاد خود برای گفت‌و‌گوهای بی قید و شرط با دولت مرکزی را تجدید کردند.

دولت عراق، برگزاری رفراندوم استقلال در اقلیم کردستان را مغایر با قانون اساسی عراق خوانده و نتایج آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.