خبر فوری
This content is not available in your region

«پایان خوش» اثر میشائیل هانکه؛ تضاد بین زندگی ثروتمندان و پناهجویان

نظرها
«پایان خوش» اثر میشائیل هانکه؛ تضاد بین زندگی ثروتمندان و پناهجویان
اندازه متن Aa Aa

فیلم درام «پایان خوش» اثر میشائیل هانکه پس از نمایش در جشنواره فیلم کن اکنون در سالن های سینمای بسیاری از کشورهای اروپایی به اکران عمومی در آمده است.

در این فیلم بازیگرانی همون ایزبل هوپر و ژان لوئی ترنتینیان هنرنمایی می کنند. «پایان خوش» روایتگر زندگی سه نسل از خانواده ای ثروتمند در شهر کاله فرانسه است. رابطه نسل جدید با فناوری، ورود پناهجویان به اروپا و خودکشی، از جمله موضوعاتی هستند که در این فیلم به آنها پرداخته شده است.

«پایان خوش» داستان زندگی سه نسل از خانواده ای به نام لوران را روایت می کند. هر کدام از اعضای این خانواده در زندگی رازی برای خود دارند. نام «پایان خوش» را می توان طعنه ای از سوی میشائل هانکه به رویکرد اروپا در برابر بحران پناهجویان دانست.


میشائیل هانکه، کارگردان اتریشی که تاکنون دو بار برای فیلم های «روبان سفید» و «عشق» برنده نخل طلای جشنواره کن شده است امسال با فیلم «پایان خوش» در بخش مسابقه این جشنواره شرکت کرده بود.

«پایان خوش» پس از «عشق» دومین همکاری میشائیل هانکه یا ژان لوئی ترانتینیان محسوب می شود. شباهت نقش او در این دو فیلم آخرین اثر میشائیل هانکه را به «عشق» شبیه کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.