خبر فوری
This content is not available in your region

علی شمخانی در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز ترامپ را «دروغگو» خواند

نظرها
علی شمخانی در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز ترامپ را «دروغگو» خواند
اندازه متن Aa Aa

امیر دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در یک گفتگوی اختصاصی با یورونیوز در تهران، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا را «دروغگو» خواند.

او در واکنش به سخنان اخیر دونالد ترامپ گفت: «متاسفانه ترامپ فرد دروغگويی است، عليه ايران از طريق تحريم و مسايل اقتصادی، عليه سوريه و عراق از طريق پرورش تروريسم، عليه مردم يمن از طريق بمباران، عليه مردم بحرين از طريق حمايت از ديكتاتورها (…) وقتي ترامپ مي گويد “ملت تروريست ايران“، اين را بيان كرده و مردم ايران فهميده‌اند، وقتی حق مردم ايران را در يك پهنه ۲۵۰۰ ساله تاريخي (ناديده می‌گيرد) و خليج فارس را خليج عربی می‌نامند، مردم ايران می‌فهمند كه مورد هدف قرار گرفته‌اند.»

آقای شمخانی همچنین در مورد رویکرد اروپا در این زمینه گفت: «همواره برنامه ما اين بوده است كه محدوديتی در توسعه روابط با اروپا نداشته باشيم با حفظ اصول و ارزش‌ها، ولی واقعيت اين است كه پس از برجام اروپا اين كار را انجام نداد بلکه بسيار كار نمايشی انجام داد، حالا معدودی هم پا پيش گذاشتند و حالا هم مرتباً بيانشان اين است كه ما مخالف خروج آمريكا از برجام هستيم.»

ویدیو و متن کامل مصاحبه با دریابان شمخانی امشب در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی یورونیوز

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.