خبر فوری

ویدئو؛ تاریخ در رقه تکرار شد

 نظرها
ویدئو؛ تاریخ در رقه تکرار شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای دمکراتیک سوریه روز گذشته (۱۷ اکتبر) با تصرف میدان النعیم شهر رقه، با یک خودرو جنگی پیاده نظام (بی‌ام‌پی) اقدام به انجام یکسری حرکات نمایشی کردند. این حرکات نمایشی یادآور حرکات نمایشی‌ای بود که اعضای داعش سه سال پیش با خودرویی مشابه و در زمان تصرف شهر رقه خوشحالی خود را اینگونه نشان داده بودند.

ساکنان محلی از میدان النعیم با عنوان «میدان جهنم» یاد می‌کنند چرا که این میدان در زمان حکومت داعش، محل اعدام در ملأ عام بود.

نیروهای داعش در تیرماه ۱۳۹۳ این شهر را تصرف کردند و آن را پایتخت خود در سوریه خواندند. به گفته سازمان‌های حقوق بشری در طول این مدت ۳ هزار و ۲۵۰ نفر در رقه کشته شدند.

سال گذشته میلادی نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از عرب‌ها و یگان‌های مدافع خلق با پشتیبانی هوایی ارتش آمریکا عملیات آزادسازی رقه، موسوم به «خروش فرات» را آغاز کردند تا اینکه روز گذشته توانستند کنترل این شهر را در اختیار بگیرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.