خبر فوری
This content is not available in your region

روند تعلیق خودمختاری کاتالونیا آغاز شد

نظرها
روند تعلیق خودمختاری کاتالونیا آغاز شد
اندازه متن Aa Aa

دولت اسپانیا اعلام کرد اصل ۱۵۵ قانون اساسی را در مورد منطقه خودمختار کاتالونیا به اجرا خواهد گذاشت. اجرای این اصل به دولت مادرید اجازه می‌دهد که خودمختاری منطقه کاتالونیا را به حال تعلیق در آورد.

این تصمیم با پایان گرفتن دومین ضرب‌الاجل قانونی دولت مرکزی اسپانیا به دولت خودمختار کاتالونیا در روز پنج‌شنبه گرفته شده است.

نخستین ضرب‌الاجل دولت مرکزی اسپانیا روز دوشنبه به پایان رسیده بود و اکنون اعضا هیئت دولت برای آغاز اجرای اصل ۱۵۵ به جلسه ویژه در روز شنبه فراخوانده شده‌اند.

دولت خودمختار کاتالونیا در پایان دو مهلت قانونی داده شده می‌بایست در مورد استقلال این منطقه شفاف‌سازی می‌کرد، اما از پاسخ دادن به درخواست دولت مرکزی سر باز زد.

مقامات بارسلون از زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال در تاریخ یکم اکتبر، نهم مهر خواستار گفتگو با دولت مادرید بوده‌اند. کارلوس پوجدمون، رئیس دولت محلی کاتالونیا در واکنش به وضع ضرب‌الاجل از سوی دفتر نخست‌وزیر اسپانیا گفته است که اگر گفتگو با دولت مرکزی به نتیجه نرسد مجلس محلی کاتالونیا به استقلال قطعی این منطقه رأی خواهد داد.

برای مشاهده مراحل قانونی به اجرا گذاشتن اصل ۱۵۵ قانون اساسی اسپانیا بر روی پیوند زیر کلیک کنید:
از گزینه تعلیق خودمختاری کاتالونیا تا چالش‌های پیش‌روی جدایی‌طلبان


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.