خبر فوری

پوتین، سپ بلاتر را به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دعوت کرد

 نظرها
پوتین، سپ بلاتر را به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دعوت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، سپ بلاتر، رییس برکنار شده فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا را برای مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۸ به این کشور دعوت کرده است.

سپ بلاتر روز جمعه با تایید این مطلب تصریح کرد که دعوت رییس جمهوری روسیه را قبول کرده و احتمالا اقامت او در زمان برگزاری بازیهای جام جهانی کوتاه خواهد بود. وی از دعوت میشل پلاتینی خبر داد که این موضوع توسط نزدیکان رییس سابق یوفا تکذیب شده است.

سپ بلاتر درباره برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: «مطمئنم سال ۲۰۱۸ جام جهانی بزرگی برگزار خواهد شد. روسیه باید نشان دهد که توانایی آنرا دارد تا پذیرای دنیا باشد، این یک چالش بزرگ برای این کشور محسوب می شود.»

کمیته قضایی فیفا سپ بلاتر ۸۱ ساله را بدلیل سوء استفاده مالی و مدیریت ناکارآمد بمدت شش سال از هر گونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم کرد. رییس سابق فیفا به پرداخت غیرقانونی نزدیک به دو میلیون دلار به میشل پلاتینی، رئیس سابق یوفا (به عنوان حق مشاوره) متهم بوده است.

بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از چهاردهم ماه ژوئن سال آینده آغاز خواهد شد.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.