وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تیلرسون: آمریکا در تجارت بین اتحادیه اروپا و ایران دخالت نخواهد کرد

 نظرها
تیلرسون: آمریکا در تجارت بین اتحادیه اروپا و ایران دخالت نخواهد کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت که برغم تصمیم هفته گذشته دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور مبنی بر عدم تایید توافق هسته ای با ایران، ایالات متحده بنا ندارد مانع از مبادلات تجاری بین اتحادیه اروپا و ایران شود.

رهبران اتحادیه اروپا در اجلاس روز پنجشنبه خود در بروکسل، بر لزوم حمایت از شرکتهای تجاری و سرمایه گذاران اروپایی که با ایران معامله دارند و حمایت از آنان در مقابل هرگونه تاثیرات اقدامات تنبیهی احتمالی آمریکا تاکید کردند.

رکس تیلرسون که با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مصاحبه می کرد، گفت: «رییس جمهوری تصریح کرده است که قصد ندارد در معاملات تجاری که اروپایی ها ممکن است در حال حاضر با ایران داشته باشند، دخالت کند…. او بطور مشخص گفت: اشکالی ندارد، آنچه مایلید، انجام دهید.»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا هفته گذشته با اعلام عدم تایید توافق هسته ای با ایران که دو سال پیش بین تهران و پنج قدرت جهانی امضا شد، آغاز رویکرد سختگیرانه تری را علیه ایران رقم زد.

بیشتر بخوانید:

حمایت رهبران اروپایی از برجام

انتقادهای اوباما و بوش از سیاست‌های دولت دونالد ترامپ