وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پلیس مالاوی ۱۴۰ نفر را در پرونده «خون‌آشام‌ها» بازداشت کرد

 نظرها
پلیس مالاوی ۱۴۰ نفر را در پرونده «خون‌آشام‌ها» بازداشت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس مالاوی روز جمعه از بازداشت ۱۴۰ نفر در رابطه با قتل برخی شهروندان عادی به اتهام «خون‌آشامی» در هفته‌های گذشته خبر داد.

شایعه حضور خون‌آشام‌ها در مالاوی باعث شده که برخی افراد متهم به خون ‌آشامی بدست مردم کشته شوند.

این دستگیری‌ها در حالی رخ داد که پنجشنبه شب دو نفر به اتهام نوشیدن خون در مراسمی آیینی به‌دست گروهی از مردم پایتخت کشته شدند.

رسانه‌های محلی در حساب توییتری خود تصاویر ویدئویی را منتشر کرده‌اند که در آنها مردم فردی را که متهم به خون‌آشامی است سنگسار می کنند.


شایعه حضور خون‌آشام‌ها باعث پدید آمدن خشونت در مالاوی شده است. در سال ۲۰۰۲ نیز در پی پخش شایعه حضور خون‌آشام‌ها در این کشور، خشونت‌های مشابهی به وقوع پیوست. از آغاز خشونت‌های هفته‌های اخیر، ۹ نفر به‌دست مردم کشته شده‌اند.

شایعه حضور خون‌آشام‌ها در مالاوی و قتل شهروندان عادی باعث شد سازمان ملل متحد نیروهای خود را از دو منطقه در جنوب این کشور خارج کند. به گفته اداره امنیت و سلامت سازمان ملل متحد شایعات در مورد وجود خون‌آشام‌ها از موزامبیک، کشور همسایه مالاوی آغاز شده است، اما مشخص نیست منشاء این شایعات چیست.