وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آمانو به تهران می رود

 نظرها
آمانو به تهران می رود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی شنبه شب برای دیدار با مقامات ایرانی به تهران می رود. آقای آمانو که هیئتی او را در این سفر همراهی می کند روز یکشنبه با علی اکبر صالحی، رییس انرژی اتمی ایران ملاقات می کند. فعالیت هسته ای ایران و روند اجرای برجام در دستور کار این دیدار قرار دارد.

اگرچه این دیدار در چارچوب گفتگوهای منظم دو طرف صورت می گیرد اما در وضعیت کنونی و تهدیدهایی که از طرف دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا متوجه برجام است، اهمیت ویژه ای می یابد.

گزارش های پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون پایبندی ایران به تعهدات برجام را تایید کرده است. با این وجود دولت آمریکا در نظر دارد راهبرد ‘جدی‌تری’ در مقابل برنامه هسته ای ایران اتخاذ کند. پس از ارائه گزارش سختگیرانه دونالد ترامپ به کنگره آمریکا، کنگره باید درمهلتی شصت روزه درباره برقراری تحریم ها علیه ایران یا ادامه تعلیق آن تصمیم بگیرد.