خبر فوری

پوتین: فیلتر نمی‌کنیم اما با عقاید افراطی در اینترنت مبارزه می‌کنیم

 نظرها
پوتین: فیلتر نمی‌کنیم اما با عقاید افراطی در اینترنت مبارزه می‌کنیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در جلسه هیات دولت تاکید کرد که نهادهای قانونی این کشور باید «سخت‌ترین اقدامات را علیه افراد و گروه‌هایی که از اینترنت برای مقاصد افراط گرایانه استفاده می‌کنند» به کار ببندند.

آقای پوتین گفت: «امنیت اینترنت روسیه باید افزایش یابد، می‌خواهیم با کسانی که از فضای مجازی برای انتشار عقاید افراطی استفاده می‌کنند بجنگیم.» وی در عین تاکید کرد که این اقدامات موجب کاهش دسترسی شهروندان به اینترنت و افزایش فیلترینگ نخواهد بود.

همزمان شرکت امنیت سایبری کسپرسکای روز پنجشنبه اعلام کرد که عاملان حمله سایبری روز سه‌شنبه به روسیه و اوکراین همان کسانی هستند که حملات ماه ژوئن را انجام داده بودند.

هکرها روز سه شنبه با انتشار بدافزاری به نام «Bad Rabbit» (خرگوش بد) چندین سازمان و شرکت حساس از جمله ۲۰ بانک روسیه را هدف قرار دادند. این حمله همچنین باعث اختلال در پروازهای فرودگاه کی‌یف، پایتخت اوکراین شد. آلمان و ترکیه نیز از جمله کشورهای قربانی این بدافزار هستند.

احتمال داده می‌شود که این هکرها همان عاملان انتشار باج‌افزار NotPetya باشند که در ماه ‌ژوئن انجام شد و صدها هزار رایانه را در سراسر جهان قربانی کرد.

این دو بدافزار که کارکرد مشابهی دارند دسترسی کاربر به رایانه‌ را قطع می‌کنند و هرکرها از قربانی می‌خواهند تا در ازای حفظ اطلاعات پول پرداخت کند. انتقال پول از طریق بیت کوین و شبکه اینترنت سیاه انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:
آنچه باید درباره بیت کوین، پول رایج اینترنتی دانست

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.