وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حملات ائتلاف آمریکایی در سوریه و عراق جان ۵۱ غیرنظامی دیگر را گرفت

 نظرها
حملات ائتلاف آمریکایی در سوریه و عراق جان ۵۱ غیرنظامی دیگر را گرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد ۵۱ غیرنظامی دیگر در حملات این ائتلاف در عراق و سوریه کشته شده اند.

با احتساب این ۵۱ غیرنظامی شمار کل غیرنظامیانی که طی سه سال گذشته در حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا جان باخته اند، به دستکم ۷۸۶ تَن رسید.

این در حالی است که آمار سازمانهای غیر دولتی از غیرنظامیان کشته شده به مراتب از آمار ارائه شده توسط ائتلاف بیشتر است. سازمان غیر دولتی «جنگهای هوایی» شمار غیرنظامیان کشته شده بر اثر حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا را بیش از ۵۶۰۰ تَن اعلام می کند.

براساس بیانیه ای که این ائتلاف منتشر کرده در ماه سپتامبر ۱۲۷ مورد مشکوک به مرگ غیرنظامیان بر اثر حملات نیروهای ائتلاف بررسی شده است. بیش از ۵۰۰ گزارش دیگر همچنان باید مورد بررسی قرار گیرد.

ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا از ماه اوت سال ۲۰۱۴ میلادی (مرداد ۱۳۹۳ شمسی) حملات خود علیه مواضع گروه داعش در عراق و سوریه را آغاز کرد. نیروهای این ائتلاف طی سه سال گذشته ۲۷ هزار و ۵۶۶ حمله بر ضد مواضع داعش انجام داده اند.

به گفته ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده به دنبال عملیات سه ساله این ائتلاف تاکنون «۹۵ درصد» مناطقی که توسط جنگجویان داعش تصرف شده بود، از کنترل این گروه خارج شده است.

بیشتر بخوانید: عملیات آزادسازی آخرین شهرهای تحت کنترل داعش در عراق آغاز شد