خبر فوری
This content is not available in your region

مادر ۹۸ ساله برای مراقبت از پسر ۸۰ ساله‌اش، ساکن خانه سالمندان شد

نظرها
مادر ۹۸ ساله برای مراقبت از پسر ۸۰ ساله‌اش، ساکن خانه سالمندان شد
اندازه متن Aa Aa

مادر ۹۸ ساله‌ای به یک مرکز مراقبت از سالمندان در شهر لیورپول انگلستان نقل مکان کرد تا از تام، پسر ۸۰ ساله‌اش مراقبت کند.

تام کیتینگ در سال ۲۰۱۶ میلادی در این مرکز مراقبت ساکن شد. او هرگز ازدواج نکرده و تنهاست و به دلیل وضعیت جسمانی‌اش نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

اکنون و یکسال بعد از سکونت او در این مرکز، آدا کیتینگ، مادر ۹۸ ساله‌اش نیز به او پیوسته است تا در مراقبت از پسرش کمک کند.

اکنون این مادر و فرزندِ جدایی ناپذیر، زمان طولانی را با یکدیگر سپری می‌کنند. آنها با هم در سرگرمی‌های گروهی شرکت می‌کنند و یا به تماشای تلویزیون می‌پردازند.

مادر ۹۸ ساله می گوید: «من هر شب به تام در اتاقش شب بخیر و هر صبح هم، روز بخیر می گویم. ما با هم صبحانه می خوریم و وقتی من به آرایشگاه می روم او چشم انتظار است تا من برگردم و وقتی که برمی گردم تام بسوی من آمده و مرا در آغوش می‌گیرد. شما هرگز نمی توانید مادر بودن را به کناری بگذارید.»

تام نیز می گوید: «بسیار خوشحالم که مادرم در اینجا ساکن شده و می توانم هر روز او را ببینم. او به خوبی از من مراقبت می‌کند.»

آدا کیتینگ و همسرش چهار فرزند داشتند. تام بزرگترین فرزند آنها بود و قبل از بازنشستگی به شغل نقاشی مشغول بود. آدا نیز در جوانی در یک بیمارستان کمک پرستار بود.


نوه‌های آدا و دیگر اعضای خانوادۀ آنها بطور منظم به دیدنشان می آیند و خوشحالند که این مادر و فرزند بار دیگر در کنار هم زندگی می‌کنند و به این ترتیب همیشه مراقب یکدیگر هستند.

کارکنان این مرکز مراقبت نیز از این اتفاق خوشنود هستند. مدیر مرکز می گوید: «این اتفاق نادری است که بتوان هم مادر و هم فرزند او را بطور همزمان در چنین مرکزی مشاهده کرد. ما نیز می‌خواهیم که آنها زمان بیشتری را با یکدیگر بگذرانند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.