خبر فوری
This content is not available in your region

احسان مازندرانی از زندان آزاد شد

نظرها
احسان مازندرانی از زندان آزاد شد
اندازه متن Aa Aa

احسان مازندرانی ، مدیر مسوول اسبق روزنامه فرهیختگان از زندان آزاد شد.

هوشنگ پوربابایی وکیل مدافع احسان مازندرانی در گفت و گو با یورونیوز با اعلام این خبر گفت: «آقای مازندرانی در دادگاه بدوی به هفت سال حبس محکوم شد. این حکم بعد از اعتراض موکل در دادگاه تجدید نظر، به دو سال حبس کاهش یافت. امروز (سه‌شنبه) با پایان این دوره، آقای مازندرانی از زندان آزاد شدند.»

پوربابایی با اشاره به اینکه در مقعطی، به علت اشتباه محاسباتی اپراتور در زندان، مازندرانی به مدت تقریباً یک ماه از زندان آزاد شده بود، افزود: «این امر در ابتدا با اعتراض موکلم مواجه شد. هر چند بعد از متوجه شدن مسوولان از اشتباهی که رخ داده، وی مجددا دستگیر و به زندان منتقل شد و علیرغم درخواست ما، روزهای آزادی ایشان جزو محکومیتشان به حساب نیامد.»احسان مازندرانی متولد سال ۱۳۶۱ در شیراز دانش‌آموخته رشته خبرنگاری در دانشکده خبر است. مازندرانی در سال ۹۶ به اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام دستگیر و به دو سال حبس محکوم‌شد.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.