خبر فوری
This content is not available in your region

جوان سوری مظنون به طراحی حمله تروریستی در آلمان بازداشت شد

نظرها
جوان سوری مظنون به طراحی حمله تروریستی در آلمان بازداشت شد
اندازه متن Aa Aa

پلیس آلمان روز سه‌شنبه یک جوان ۱۹ ساله سوری را به اتهام طراحی «عملیات تروریستی» بازداشت کرد. این جوان با نام کوچک «یمن» در ششهر شوین در شمال شرقی آلمان دستگیر شده است.

بر اساس بیانیه دادستان ضد تروریسم آلمان همزمان با دستگیری فرد مظنون چندین آپارتمان در شمال برلین نیز بازرسی شده اند. به گفته دادستان وی «کاملا خود را برای انجام عملیات با اهداف اسلام‌گرایانه و مواد منفجره قوی آماده کرده بود.» با این وجود هنوز مشخص نیست آیا وی به سازمانی وابسته بوده است یا خیر.

به گفته مقامات امنیتی آلمان او احتمالا «از ماه ژوییه تصمیم گرفته بود با بمب جایی را منفجر کند و تعدادی را به قتل برساند و مجروح کند» و سپس در روزهای بعد اقدام به خرید مواد شیمیایی و اقلام مورد نیاز برای ساخت بمب کرده بود.

مقامات امنیتی آلمان تعداد اسلامگرایان افراطی این کشور را ۱۰ هزار نفر تخمین می‌زنند که از این میان حدود هزار و ۶۰۰ نفر قادر به ارتکاب عملیات تروریستی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.