وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

لاوروف: اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و کشورهای اروپایی خیال‌پردازی است

 نظرها
لاوروف: اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و کشورهای اروپایی خیال‌پردازی است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه در واکنش به اتهامات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و کشورهای اروپایی گفت که این اتهامات خیال‌پردازی است. لاوروف گفته است که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه روسیه در انتخابات آمریکا دخالت داشته است، وجود ندارد.

فیسبوک اعلام کرده است پست‌هایی که از سوی حساب‌های سازماندهی شده از سوی عواملی در روسیه آپلود شده اند ۱۲۶ میلیون آمریکایی را هدف قرار داده بودند. فیسبوک اعلام کرده است بیشتر این پیام ها که پیش و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ تولید و منتشر شده اند پیام های اختلاف برانگیز در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی آمریکا بوده اند.


اطلاعاتی که فیسبوک، توئیتر و گوگل درباره حساب های جعلی و اطلاعات نادرست از سوی روس ها در اختیار سنای آمریکا قرار داده اند نشان می دهد که عملیات دستکاری در انتخابات آمریکا از سوی روسها گسترده تر از آن است که پیشتر تصور می شد.

بر اساس گزارش فیسبوک به کمیته قضایی مجلس سنای ایالات متحده آمریکا حدود ۲۹ میلیون آمریکایی بطور مستقیم اطلاعاتی از ۸۰ هزار پستی که از سوی ۱۲۰ حساب جعلی روسی منتشر شده را دریافت کرده اند. این پست ها سپس از سوی مردم در فیسبوک به اشتراک گذاشته شده که نتیجه آن این بوده که بیش از سه برابر این تعداد در معرض اطلاعات نادرست و جعلی قرار گرفته اند.


شهادت فیسبوک قرار است روز سه‌شنبه با حضور مدیران اجرایی فیسبوک، گوگل و توئیتر در کمیته قضایی سنا بررسی شود. این دادرسی بخشی از تحقیقات کنگره در مورد استفاده روسیه از این شبکه های اجتماعی برای تاثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که منجر به روی کار آمدن دونالد ترامپ شد.