خبر فوری
This content is not available in your region

اجلاس سه جانبه در تهران؛ پوتین، روحانی و علی‌اف

نظرها
اجلاس سه جانبه در تهران؛ پوتین، روحانی و علی‌اف
اندازه متن Aa Aa

الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای شرکت در اجلاس سه‌جانبه و دیدار با حسن روحانی، همتای ایرانی خود، روز چهارشنبه وارد تهران شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر تکمیل «هاب ترانزیتی ایران» و برای مشارکت ایران در کریدور حمل ‌و نقل منطقه ‌ای از موضوعاتی است که در دستور کار این نشست سه جانبه قرار خواهد گرفت.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، این سفر را فرصت بی‌نظیری برای بررسی مسائل بین المللی دانست. علاوه بر این، مبارزه با تروریسم و، بررسی مسائل منطقه‌ای و دوجانبه از جمله اهداف این سفر اعلام شد.

به گزارش فرارو روزنامه هآرتص، قبل از این سفر در یادداشتی تحلیلی به قلم آنشل ففر، ضمن “متحدان نتانیاهو” خواندن پوتین و علی‌اف، ادعا کرده است که در سفر آینده این دو رئیس جمهور به ایران، آنها پیامی از جانب اسرائیل برای ایران خواهند داشت. طبق ادعای این روزنامه، پوتین و علی‌اف؛ احتمالا به ایران خواهند گفت که به خاطر آینده اقتصادی ایران، بهتر است که این کشور برخی از “جاه‌طلبی‌های” خود در سوریه را ر‌ها کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.