خبر فوری

تخلف مالیاتی مورینیو را به دادگاه اسپانیا کشاند

 نظرها
تخلف مالیاتی مورینیو را به دادگاه اسپانیا کشاند
اندازه متن Aa Aa

ژوزه مورینیو روز جمعه برای دادن توضیحاتی در خصوص پرونده تخلف مالیاتی اش در یک دادگاه اسپانیا حاضر شد.

سرمربی پنجاه و چهار ساله منچستر یونایتد برای روبرو نشدن با خبرنگاران و طفره رفتن از سوالهای آنها دقایقی قبل از ساعت مقرر وارد دادگاه شهر مادرید شد.

اتهام فرار مالیاتی دستگاه قضایی بر ضد مورینیو به سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ مربوط می شود که این مربی پرتغالی هدایت تیم رئال مادرید را برعهده داشت. بخشی از این تخلف سه میلیون سیصد هزار یورویی به درآمد ناشی از فروش حق تصویر مربوط می شود که بر اساس اتهام وارده در این پرونده مورینیو برای نپرداختن مالیات آن با شرکت های خارجی قرارداد امضاء کرده است.


مورینیو در طول سه فصل هدایت تیم رئال مادرید موفق شد با کهکشانی ها یک قهرمانی لالیگا در سال ۲۰۱۲ و یک عنوان نخست جام پادشاهی را در سال ۲۰۱۱ بدست آورد.

احضار آقای خاص به دادگاه مادرید در حالی صورت می گیرد که منچستر یونایتد قرار است روز یکشنبه در دیداری حساس با چلسی، مدافع عنوان قهرمانی در لیگ برتر جزیره مسابقه دهد.

دستگاه قضایی اسپانیا به تازگی تحقیقات گسترده ای را برای مبارزه با فرار مالیاتی در دنیای فوتبال آغاز کرده است. لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلون نیز چندی پیش به دلیل تخلف مالیاتی به بیست و یک ماه زندان محکوم شد که این مجازات سپس به جریمه نقدی تبدیل شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.